Bokje – Jack Snipe
Kenmerken:
Het bokje is de kleinste snip soort welke ca. 18cm groot wordt. Opvallend zijn de 2 geelkleurige strepen over de rug, zijn korte snavel en korte poten. Een prachtige vogelsoort welke erg moeilijk te vinden is. Meestal schiet hij op een meter afstand voor je uit vanaf de grond. Hij daalt dan ook meestal weer erg snel op de grond maar is dan weer moeilijk terug te vinden.
Biotoop:
Broed in natte gebieden zoals veen en moeras gebieden. Na het broedseizoen is hij te vinden in natte gebieden bij ondiep water, sloten drassige weilanden.
Voorkomen:
Het bokje komt in heel Nederland voor maar leeft niet in groepen. Deze vogel leeft een verborgen leven, en wordt weinig waar genomen, er is ook niet veel bekend over de populatie grote. Broedt op natte hoogvenen en toendra in Noord Europa .
Voedsel:
Wormen, insecten en zaden
Wetenschappelijk
Stam: Chordata (Chordadieren)
Klasse: Aves (Vogels)
Orde: Charadriiformes (Steltloperachtigen)
Familie: Scolopacidae (Snipachtigen)
Geslacht: Lymnocryptes
Soort: Lymnocryptes minimus
Tags: Charadriiformes, Lumnocryptes, Nederland, Scolopacidae, Snipachtigen, snippen, steltloper, Steltloperachtigen, strandlopers, Texel, Venlo
